Cikla šovs

Visai bieži dzimumaudzināšana meitenēm tiek uzsākta tikai tad, kad viņām jau ir bijušas pirmās menstruācijas. Tad galvenokārt priekšplānā ir tēma par izsargāšanos – kas rada priekšstatu, ka pieaugšana un auglība ir kaut kas bīstams. Tai pat laikā netiek pievērsta uzmanība faktam, ka cilvēki parasti sargā tikai to, ko uzskata par vērtīgu jeb sargāšanas vērtu. Tāpēc “Cikla šova” mērķis ir meitenes pirms pubertātes vecumā pozitīvā veidā sagatavot šim laikam.

Ideāls papildinājums mācību stundām

Mācību stundās runājot par pubertāti un seksualitāti, pamatā galvenokārt ir ietverti bioloģiskie fakti. Cikla šovā meitenes tiek uzrunātas ne tikai prāta, bet arī emociju jeb sirds līmenī, kas palīdz šīs zināšānas uztvert ar visu savu būtību. Šajā nodarbībā apgūtās zināšanas ir ideāls papildinājumu skolas programmai.

“Cikla šova” laikā meitenes tiek uzskatāmā un rotaļīgā veidā vadītas cauri viņu ķermeņa norisēm – viņas tiek iepazīstinātas ar norisēm, kas saistītas ar pubertāti, cikla gaitu, ovulāciju un jaunas dzīvības rašanos. Par šīm tēmām nodarbībā tiek runāts cieņas un mīlestības pilnā veidā. Meitenes sajūt, ka: “Tas, kas notiek manī, ir kaut kas vērtīgs”. Šī vērtības apzināšanās ir pamatnosacījums tam, lai labi justos savā ķermenī un vēlāk varētu atbildīgi apieties ar savu seksualitāti un auglību.

Pieteikties uz nodarbībām

Informācija par prasībām organizējot meiteņu nodarbības skolā vai ārpusskolas iestādēs šeit.