Cikla šovs – vērtīborientēta dzimumaudzināšanas programma 10-12 gadus vecām meitenēm, kas palīdz saprast gan fizioloģiskās, gan emocionālās pārmaiņas pubertātes periodā, kā arī veicina pozitīvas attieksmes veidošanos pret sevi un savu ķermeni.

Cikla šovs

Visai bieži dzimumaudzināšana meitenēm tiek uzsākta tikai tad, kad viņām jau ir bijušas pirmās menstruācijas. Tad galvenokārt priekšplānā ir tēma par izsargāšanos – kas rada priekšstatu, ka pieaugšana un auglība ir kaut kas bīstams. Tai pat laikā netiek pievērsta uzmanība faktam, ka cilvēki parasti sargā tikai to, ko uzskata par vērtīgu jeb sargāšanas vērtu. Tāpēc “Cikla šova” mērķis ir meitenes pirms pubertātes vecumā pozitīvā veidā sagatavot šim laikam.

Meiteņu atsauksmes par nodarbību

Svarīgākais, ko es šodien uzzināju:

tas, ka sievietes ķermenis ir skaists;

– ka esmu divkārša uzvarētāja:);

– to, kas notiek manā ķermenī;

– kas ir mēnešreizes un ka tās ir pilnīgi normālas;

– ka tad, kad ir mēnešreizes, nevajag uztraukties;

– ka nav jākaunās par mēnešreizēm;

– kā rīkoties, kad sākas mēnešreizes,

Bija interesanti uzzināt daudz ko par savu ķermeni.

Kāpēc Cikla šovs?

Kā skatītājs, kurš teātrī raugās tikai uz sarkanu priekškaru, kurš ir gar malām tukšai melnai skatuvei, tā daudzas sievietes mūsu sabiedrībā no tā, kas patiesībā notiek viņas ciklā, redz tikai menstruālo asiņošanu. Par to, kas notiek viņu ķermenī, viņas zina gaužām maz un daudzas tad saka: „Kas tas par teātri!“.

Norises cikla laikā ir daudz vairāk nekā tikai menstruālā asiņošana, kas periodiski, aptuveni, ik pēc 4 nedēļām, atkārtojas. Mēs attēlojam šīs norises kā iespaidīgu šovu, kas sākas daudzus mēnešus pirms pirmās menstruācijas un pavadīs meitenes gadiem ilgi.

Pieredze rāda, ka sievietes, kas ir labi pazīstamas ar sava cikla norisēm un ķermeņa izpausmēm, attīsta apbrīnojamu ķermeņa kompetenci, un viņām ir ļoti pozitīva attieksme pret savu ķermeni.

Pieteikties!

Informācija par prasībām organizējot meiteņu nodarbības skolā vai ārpusskolas iestādēs