Kāpēc Cikla šovs?

Kā skatītājs, kurš teātrī raugās tikai uz sarkanu priekškaru, kurš ir gar malām tukšai melnai skatuvei, tā daudzas sievietes mūsu sabiedrībā no tā, kas patiesībā notiek viņas ciklā, redz tikai menstruālo asiņošanu. Par to, kas notiek viņu ķermenī, viņas zina gaužām maz un daudzas tad saka: „Kas tas par teātri!“.

Norises cikla laikā ir daudz vairāk nekā tikai menstruālā asiņošana, kas periodiski, aptuveni, ik pēc 4 nedēļām, atkārtojas. Mēs attēlojam šīs norises kā iespaidīgu šovu, kas sākas daudzus mēnešus pirms pirmās menstruācijas un pavadīs meitenes gadiem ilgi.

Pieredze rāda, ka sievietes, kas ir labi pazīstamas ar sava cikla norisēm un ķermeņa izpausmēm, attīsta apbrīnojamu ķermeņa kompetenci, un viņām ir ļoti pozitīva attieksme pret savu ķermeni.

Cikla šovs – no nodarbības satura

Cikla norises sievietes ķermenī tiek parādītas meitenēm saprotamā, viegli uztveramā, uzskatāmā un mīlestības pilnā veidā. Nodarbībā tiek pielietoti īpaši izteiksmes līdzekļi (alegorijas, simboli), daudzveidīgi, krāsaini uzskates materiāli, mūzikas un spēles elementi.

  • Nodarbības pirmajā daļā meitenes piedzīvo, kā pavasara vēstneši (FSH), estrogēn-draudzenītes un progesterona komanda dzīvības skatuvi sievietes ķermenī sagatavo lielajam finālam, kad dzīvības vienādība (spermatozoīds + olšūna = jauna dzīvība) kļūst īstenība un rodas bērns.
  • Nodarbības otrajā – galvenajā daļā ir runa tikai par meiteņu pašu ķermeni. Tagad meitenes piedzīvo, kā estrogēni – viņu labākās draudzenes – pubertātes laikā viņas pārvērš no meitenes sievietē. Viņas piedzīvo arī to, ka arī viņu ķermenī katrā ciklā tiek sagatavoti jauni luksus apartamenti iespējamajam viesim. Ja viņš neatnāk, mūsu ķermenis – līdzīgi kā dabā gadalaiki – neskumst un netaupa: katram jaunajam viesim viss tiek pilnīgi no jauna sagatavots, bet neizmantotais iztek no ķermeņa kā bagātības un pārpilnības zīme – jo mēs to varam atļauties. Tas ir cikla šova mazais fināls jeb menstruālā asiņošana.
    Meitenes atšifrē dažādus sava ķermeņa slepenos kodus, piem., burvju dzira (dzemdes kakla gļotas).
  • Nodarbības trešajā daļā meitenes tiek iesaistītas sarunā par savām pirmajām mēnešreizēm un informētas, kā rīkoties, kad tās sākas (menstruāciju higiēna).